CLASS 1 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM

CLASS 1 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
    COACH OF THE YEAR - John Dabney, Milan
    QUARTERBACKS
    Ryan Dabney                Jr.    Milan                    1st team
    Will Fromm                  Sr.    Scotland Co        2nd team
    RUNNINGBACKS
    Jamuel Pagan              Sr.    Milan                    1st team
    Jace Barton                  Jr.    Mark Twain        1st team
    Jayden Payne              Sr.    Scotland Co        2nd team
    Cullen Bruner              Jr.    Marceline          2nd team
    OFFENSIVE LINE
    Brady Reynolds            Sr.    Milan                  1st team
    Cason Wilt                    Jr.    South Shelby      1st team
    Mason Kliethermes    Sr.    Scotland Co.        1st team
    Nathan Sayre              Sr.    Marceline            1st team
    Grant McRobert          Sr.    Scotland Co.        1st team
    Riley Shoemaker        So.    Milan                  2nd team
    Branton Burrus          Jr.    Scotland Co.        2nd team
    Colby Sims                  Jr.    Marceline            2nd team
    Zane Hubble                Sr.    Knox Co.              2nd team
    Tyron Casady              Sr.    Putnam Co.          2nd team
    RECEIVING
    Matthew Woods        Sr.    Scotland Co.        1st team
    Clayton Stallo              Sr.    Marceline            1st team
    Hunter Shaw                Jr.    Milan                    1st team
    Kaden Anders              So.    Scotland Co.      2nd team
    Nick Painter                Sr.    Paris                    2nd team
    Dre Morehead            Jr.    Milan                    2nd team
    KICKERS
    Culler Bruner              Jr.    Marceline            1st team
    Aaron Perez                So.    Putnam Co.        2nd team
    PUNTERS
    Phillip Marti                Jr.    Mark Twain        1st team
    Eddie Gonzalez          Jr.    Milan                  2nd team
    ALL PURPOSE
    Brock Wood                Sr.    South Shelby        1st team
    Derek Richards          Sr.    Louisiana              2nd team
    DEFENSIVE BACKS
    Hunter Shaw              Jr.    Milan                    1st team
    Daniel Burke              Jr.    South Shelby        1st team
    Clayton Stallo            Sr.    Marceline            1st team
    Will Fromm                Sr.    Scotland Co.        1st team
    Sam Craft                    Sr.    Schuyler Co.        2nd team
    Marcus Diaz              Sr.    Milan                    2nd team
    Eddie Gonzales          Jr.    Milan                    2nd team
    Logan Perrigo            Jr.    Mark Twain          2nd team
    LINEBACKERS
    Cason Wilt                Jr.    South Shelby        1st team
    Dominic Dabney      So.    Milan                    1st team
    Avery Epperson      Jr.    Mark Twain            1st team
    Robert Mauck          Jr.    Knox County          1st team
    Guy Timbrook          Jr.    South Shelby        2nd team
    Colby Sims                Jr.    Marceline              2nd team
    Cullen Bruner          Jr.    Marceline            2nd team
    Brandon Burrus      Jr.    Scotland Co.        2nd team
    DEFENSIVE LINE
    Nathan Sayre          Sr.    Marceline            1st team
    Riley Shoemaker    So.    Milan                    1st team
    Devin Brandl          Sr.    Paris                      1st team
    Jamuel Pagan          Sr.    Milan                    1st team
    Clint Acton              Sr.    Marceline            2nd team
    Grant McRobert      Sr.    Scotland Co.      2nd team
    Jace Barton              Jr.    Mark Twain        2nd team
    Deric DoPorto        Fr.    Milan                    2nd team
    CLASS 2 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
    COACH OF THE YEAR - Ethan Allen, Clark County
    QUARTERBACKS
    Nash Waller    Sr.    Macon    1st Team
    London Brunk    Sr.    Clark County    2nd Team
    RUNNING BACKS
    Keenan Batsell    Jr.    Monroe City    1st Team
    Kaleo Dade    Sr.    Bowling Green    1st Team
    Kevin Edwards    Sr.    Macon    1st Team
    Spencer Gregory    Jr.    Clark County    2nd Team
    Caleb Lapsley    Jr.    Clark County    2nd Team
    Zach Osborn    Sr.    Monroe City    2nd Team
    OFFENSIVE LINE
    Brooks Baker    Sr.    Brookfield    1st Team
    Ethan Everhart    Jr.    Bowling Green    1st Team
    Kyle Golbricht    Sr.    Clark County    1st Team
    Jackson Powell    Sr.    Palmyra    1st Team
    Jon Saxbury    Sr.    Monroe City    1st Team
    Jacob Bowen    So.    Bowling Green    2nd Team
    Danny Dennison    Jr.    Monroe City    2nd Team
    Caden Phillips    Jr.    Macon    2nd Team
    Damien Scharfenberg    Sr.    Clark County    2nd Team
    Jadon Underhill    Sr.    Monroe City    2nd Team
    RECEIVING
    Jarom Alexander    Sr.    Palmyra    1st Team
    Trevor Anthony    Sr.    Clopton/Elsberry    1st Team
    Christjen Riekeberg    Fr.    Macon    1st Team
    Kaelin Kendrick-O'Brien    Sr.    Monroe City    2nd Team
    Kendrick Waddle    Sr.    Macon    2nd Team
    Kameron Worley    Jr.    Bowling Green    2nd Team
    KICKERS
    Jarom Alexander    Sr.    Palmyra    1st Team
    PUNTERS
    Elijah Mead    Jr.    Highland    1st Team
    Austin Callahan    Jr.    Bowling Green    2nd Team
    ALL-PURPOSE
    Blake Hays    Sr.    Monroe City    1st Team
    Austin Callahan    Jr.    Bowling Green    2nd Team
    DEFENSIVE BACKS
    Austin Callahan    Jr.    Bowling Green    1st Team
    Blake Hays    Jr.    Monroe City    1st Team
    Kaelin Kendrick-O'Brien    Sr.    Monroe City    1st Team
    Tanner Wallace    Sr.    Brookfield    1st Team
    Blake Claas    Jr.    Macon    2nd Team
    Tristen Gottman    Sr.    Palmyra    2nd Team
    Kyle Horner    Sr.    Bowling Green    2nd Team
    Lance Williams    Sr.    Monroe City    2nd Team
    DEFENSIVE LINE
    Brooks Baker    Sr.    Brookfield    1st Team
    Hayden Finley    So.    Bowling Green    1st Team
    Caden Phillips    Jr.    Macon    1st Team
    Jon Saxbury    Sr.    Monroe City    1st Team
    Colton Christensen    Sr.    Macon    2nd Team
    Castor Dodd    Sr.    Brookfield    2nd Team
    Branden Perez    Jr.    Bowling Green    2nd Team
    Trevor Shore          Clark County    2nd Team
    LINEBACKERS
    Brady Barnett    Sr.    Palmyra    1st Team
    Kaleo Dade    Sr.    Bowling Green    1st Team
    Spencer Gregory    Jr.    Clark County    1st Team
    Max Hays    Jr.    Monroe City    1st Team
    Tucker Aeschliman    Sr.    Palmyra    2nd Team
    Tanner Elam    Sr.    Clark County    2nd Team
    Denver Gruenloh    Sr.    Macon    2nd Team
    Damian Holland    Sr.    Monroe City    2nd Team
    CLASS 3&4 NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
    COACH OF THE YEAR - Mark St. Clair, Hannibal
    QUARTERBACKS
    Gabe Worthington      Sr.      Hannibal    1st Team
    Dominic Stoneking      So.      Moberly    2nd Team
    RUNNING BACKS
    Damien French      So.      Hannibal    1st Team
    Landen Graves      Sr.      Moberly    1st Team
    Chance Richards      Sr.      Moberly    1st Team
    Dillon Nichols      Sr.      Mexico    2nd Team
    Tyler Talley      Jr.      Mexico    2nd Team
    OFFENSIVE LINE
    Josh Drennen      Sr.      Hannibal    1st Team
    Chase Kirby      Sr.      Hannibal    1st Team
    Nick Long      Sr.      Moberly    1st Team
    Tyler Webb      Sr.      Moberly    1st Team
    Damon Huff      Sr.      Moberly    2nd Team
    Bradly McCollum      Sr.      Hannibal    2nd Team
    Tyler Nickerson      Sr.      Moberly    2nd Team
    Maverick Sadler      Jr.      Mexico    1st Team
    RECEIVING
    Tanner Lain      Sr.      Kirksville    1st Team
    Lawson Rickey      Sr.      Hannibal    1st Team
    Will Whitaker      Sr.      Hannibal    1st Team
    Desi Jones      Sr.      Hannibal    2nd Team
    Camron Lowry      Sr.      Moberly    2nd Team
    Will Smothers      Sr.      Moberly    2nd Team
    At Large
    Paxton Dempsay      Jr.      Kirksville    1st Team
    Kurtis Walter      Sr.      Moberly    1st Team
    Blake Morgan      Sr.      Kirksville    2nd Team
    Ty Prince      So.      Mexico    2nd Team
    KICKERS
    Foster Janes      Jr.      Kirksville    1st Team
    PUNTERS
    Colton Gillespie      Sr.      Kirksville    1st Team
    Lawson Rickey      Sr.      Hannibal    2nd Team
    DEFENSIVE BACKS
    Preston Bennett      Jr.      Hannibal    1st Team
    Toshaun Davis      Sr.      Moberly    1st Team
    Desi Jones      Sr.      Hannibal    1st Team
    Camron Lowry      Sr.      Moberly    1st Team
    Tristan Dunlap      Jr.      Mexico    2nd Team
    Melvin Edwards      Sr.      Moberly    2nd Team
    Jarrett Kinder      So.      Moberly    2nd Team
    Braxton Lennox      Jr.      Hannibal    2nd Team
    DEFENSIVE LINE
    Kamryn Price      Sr.      Moberly    1st Team
    Dante Reading      Jr.      Hannibal    1st Team
    Chance Richards      Sr.      Moberly    1st Team
    Maverick Sadler      Jr.      Mexico    1st Team
    Tyler Webb      Sr.      Moberly    1st Team
    Tristan Dunlap      Jr.      Mexico    2nd Team
    Melvin Edwards      Sr.      Moberly    2nd Team
    Jarrett Kinder      So.      Moberly    2nd Team
    Braxton Lennox      Jr.      Hannibal    2nd Team
    LINEBACKERS
    Landen Graves      Sr.      Moberly    1st Team
    Tanner Lain      Sr.      Kirksville    1st Team
    Jordan Schafer      Sr.      Hannibal    1st Team
    Jacksyn Miller      So.      Moberly    2nd Team
    Max Stuart      Sr.      Kirksville    2nd Team
    Tyler Talley      Jr.      Mexico    2nd Team
    ALL-PURPOSE
    Dillon Nichols      Sr.      Mexico    1st Team
    Dayton Reading      So.      Hannibal    2nd Team
    8-MAN NORTHEAST MISSOURI ALL-DISTRICT FOOTBALL TEAM
    QUARTERBACK
    Dayton Mettes      Jr.      North Shelby    1st team
    RUNNINGBACK
    Mason Uhlmeyer      Sr.      North Shelby    1st team
    DEFENSIVE BACK
    Carson Orr      Fr.      North Shelby    1st team
    LINEBACKERS
    Bryant Gibbons      Sr.      North Shelby    1st team
    Kyle Smith      Fr.      North Shelby    1st team
Echo Menges
ADMINISTRATOR
PROFILE

Mobile Device Users: Scroll down for more recent stories.

About Echo Menges

Editor of The Edina Sentinel