Jerry Ball Relays Girls Results

Jerry Ball Relays - 4/12/2011 
 Culver Stockton College 
  Results 
 
Girls 100 Meter Dash
 ===================================================================================
 Name Year School Seed Finals H# Points
 ===================================================================================
 Finals
 1 Spalding, Carly Monroe City 12.64 12.91 2 10 
 2 Mundy, Kiette Monroe City 13.64 13.53 2 8 
 3 Bross, Emily Palmyra 13.64 13.68 2 6 
 4 Cassidy, Ferrara Highland 13.94 13.78 2 5 
 5 VanNostrand, Alexis Palmyra 13.74 13.85 2 4 
 6 Roberts, Shelby Canton Distr 15.44 13.91 1 3 
 7 Plan, Sarah Highland 14.24 14.10 2 2 
 8 Myers, Malarie Camp Point ( 13.04 14.33 2 1 
 9 Miller, Emily Camp Point ( 14.34 14.48 1
 10 Geezay, Docas Clark County 15.24 14.49 1
 11 Choate, Carrie Knox County 16.24 14.85 1
 12 Miller, Mckaiya Knox County 16.94 14.92 1
 13 Irvin, Autumn Canton Distr 16.44 15.95 1
 14 Jackson, Amber Mendon (Unit 17.84 18.83 1
 15 Shupe, Danie  Mendon (Unit 19.64 20.24 1
 -- Stewart, Elle Clark County 14.24 DQ 2
 
Girls 200 Meter Dash
 ===================================================================================
 Name  Year School Seed Finals H# Points
 ===================================================================================
 1 Spalding, Carly Monroe City 27.34 26.84 3 10 
 2 Mundy, Kiette Monroe City 28.34 27.50 3 8 
 3 McElvain, Sky Palmyra 28.44 27.88 3 6 
 4 Cassidy, Ferrara Highland 28.54 28.34 3 5 
 5 Dietrich, Allie Palmyra 28.34 28.63 3 4 
 6 Johnson, Destiny Marion Count 28.64 28.90 3 3 
 7 Plan, Sarah Highland 29.54 29.10 3 2 
 8 Roberts, Shelby Canton Distr 33.64 29.19 2 1 
 9 Hinkle, Kathleen Knox County 31.14 29.34 2
 10 Paben, Shelby Camp Point ( 30.64 29.40 2
 11 Schmeizer, Sabrina  Clark County 30.24 29.81 2
 12 Irvin, Autumn Canton Distr 35.44 31.28 1
 12 Miller, Mckaiya Knox County 35.24 31.28 1
 14 Harrison, Tressa Clark County  34.24 32.01 2
 15 Brackensick, Samantha Mendon (Unit 34.44 34.24 2
 16 Murphy, Whitney Mendon (Unit 33.94 34.50 2
 16 Spratt, Karlie Marion Count 34.74 34.50 1
 -- Myers, Malarie Camp Point ( 27.94 DQ 3
 
Girls 400 Meter Dash
 ===================================================================================
 Name Year School  Seed Finals H# Points
 ===================================================================================
 1 Rhea, Katelyn Camp Point ( 1:03.34 1:03.47 2 10 
 2 Johnson, Destiny Marion Count 1:06.14 1:03.85 2 8 
 3 Bichsel, Kara Monroe City 1:05.14 1:03.91 2 6 
 4 Schmidt, Toni Highland 1:09.24 1:05.84 2 5 
 5 Rees, Olivia Palmyra 1:04.74 1:06.13 2 4 
 6 Boone, Katelyn Highland 1:10.04 1:06.98 2 3 
 7 Cahalan, Kelsey Knox County 1:24.00 1:08.65 1 2 
 8 O'Leary, Jenna Palmyra 1:08.64 1:10.63 2 1 
 9 Bryant, Sam Knox County 1:15.00 1:11.35 1
 10 Hodges, Rebekah Camp Point ( 1:09.54 1:14.62 2
 11 Geezay, Docas Clark County 1:12.14 1:15.10 1
 12 Mittemeyer, Sarah Mendon (Unit 1:17.14 1:16.85 1
 13 Mast, Katie Mendon (Unit 1:16.14 1:17.75 1
 14 Harrison, Tressa Clark County 1:14.14 1:18.22 1
 15 Rose, Elizabeth Monroe City 1:10.74 1:18.45 1
 
Girls 800 Meter Run
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Keil, Alissa Mark Twain 2:28.00 2:29.40 10 
 2 Serbin, Katie Palmyra 2:30.30 2:32.59 8 
 3 Plunkett, Randi Lee Marion Count 2:38.00 2:34.44 6 
 4 Hinkle, Katee Palmyra 2:35.40 2:41.32 5 
 5 Harrison, Caitlyn Monroe City 2:45.00 2:49.25 4 
 6 Schneider, Liz Camp Point ( 2:41.00 2:50.28 3 
 7 Hales, Victoria Marion Count 2:54.00 2:55.50 2 
 8 Gerveler, Abbey Highland 2:44.00 3:00.00 1 
 -- Streit, Morgan  Clark County 3:24.00 DQ 
 -- Yates, kailynn Clark County 3:00.00 DQ 
 -- Fifer, Mallory Camp Point ( 2:52.00 DQ 
 -- Ryan, Samantha Canton Distr  3.20 DQ 
 -- King, Veronica Highland 2:40.00 DQ 
 -- Rabe, Shannon Mendon (Unit 3:10.00 DQ 
 -- Gatson, Candace Mark Twain 2:54.00 DQ 
 
Girls 1600 Meter Run
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Hinkle, Katee Palmyra 5:57.00 5:50.20 10 
 2 Walsh, Josie Canton Distr 6:10.00 5:54.66 8 
 3 Cahalan, Kelsey Knox County 6:20.00 6:03.16 6 
 4 Ragar, Madison Palmyra 5:51.00 6:09.05 5 
 5 Schneider, Liz Camp Point ( 6:26.00 6:29.15 4 
 6 Burns, Roberta Monroe City 6:44.20 6:38.28 3 
 7 Tallcott, Rebekah Mendon (Unit 7:00.00 6:38.30 2 
 8 Saunders, Anna Monroe City 6:49.00 6:50.00 1 
 -- Streit, Morgan Clark County 8:30.00 DQ 
 -- Johnson, Stephanie  Clark County 8:32.00 DQ 
 -- Adams, Heather Highland 6:51.00 DQ 
 -- Hudson, Emily Highland 6:45.00 DQ 
 -- Fifer, Mallory Camp Point (  8:00.00 DQ 
 
Girls 3200 Meter Run
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Brolaski, Sam Mark Twain 12:15.00 11:59.10 10 
 2 Walsh, Josie Canton Distr 12:30.00 13:02.03 8 
 3 Ragar, Madison Palmyra 13:45.00 13:29.48 6 
 4 VanTress, Lindsay Palmyra 13:52.00 13:37.41 5 
 5 Barnhill, Tiffany Monroe City 14:16.00 13:49.00 4 
 6 Albus, Leah Monroe City 14:00.00 14:00.75 3 
 7 Streit, Morgan Clark County 14:30.00 16:15.00 2 
 8 Miller, Emily Camp Point ( 16:00.00 17:03.00 1 
 -- Johnson, Stephanie Clark County 15:00.00 DQ 
 
Girls 100 Meter Hurdles
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Miles, Evie Palmyra 17.14 16.41 10 
 2 Hooper, Megan Palmyra 17.24 17.16 8 
 3 Bringer, Kristen Highland 19.44 18.00 6 
 4 Potterfield, Heidi Monroe City 19.18 18.67 5 
 5 Tipton, Kennedy Monroe City 19.16 18.68 4 
 6 Brown, Morgan Clark County 22.24 19.12 3 
 7 Spratt, Kaelyn Marion Count 18.94 19.25 2 
 8 Scott, Jasmine Clark County 21.24 19.59 1 
 
Girls 300 Meter Hurdles
 ===================================================================================
 Name Year School Seed Finals H# Points
 ===================================================================================
 1 Miles, Evie Palmyra 49.24  48.38 2 10 
 2 Stuart, Taylor Mark Twain 49.14 51.36 2 8 
 3 Dietrich, Allie Palmyra 50.74 52.03 2 6 
 4 Spratt, Kaelyn Marion Count 53.94  52.63 2 5 
 5 Hustead, Mac Knox County 52.14 53.12 2 4 
 6 Bringer, Kristen Highland 59.22 53.19 1 3 
 7 Cole, Alicia Mark Twain 54.44 53.65 2 2 
 8 Rush, Rachel Mendon (Unit 52.54 55.45 2 1 
 9 Potterfield, Heidi Monroe City 56.24 56.36 2
 10 Tipton, Kennedy Monroe City 58.24 58.58  1
 11 Plenge, Jorden Clark County 1:03.14 1:02.22 1
 12 Washburne, Kelsey Clark County 1:10.14 1:03.90 1
 
Girls 4x100 Meter Relay
 ================================================================================
 School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Monroe City 'A' 53.04 52.40 10 
 1) Mundy, Kiette 2) Crager, Olivia 
 3) Spalding, Carly 4) Stark, Keshara 
 2 Palmyra 'A' 52.44 53.19 8 
 1) VanNostrand, Alexis 2) Bross, Emily 
 3) Hooper, Megan 4) Wheeler, Britnee 
 3 Camp Point (Central) 'A' 54.34 54.19 6 
 1) Heimann, Caitlin  2) Paben, Shelby 
 3) Flesner, Keaunna 4) Myers, Malarie 
 4 Knox County R-1 'A' 1:01.00 58.63 5 
 1) Choate, Carrie 2) Hinkle, Kathleen 
 3) Hustead, Mac 4) Howerton, Suzanne 
 5 Clark County 'A' 59.14 1:00.59 4 
 1) Schmeizer, Sabrina 2) Geezay, Docas 
 3) Brown, Morgan 4) Francis, Kelsey 
 6 Mendon (Unity) 'A' 1:04.14 1:04.41 3 
 1) Davis, Lynsey 2) Murphy, Whitney 
 3) Brackensick, Samantha 4) Rabe, Shannon 
 -- Highland 'A' 56.34 DQ 
 1) Murphy, Laura 2) Sparks, Kelsey 
 3) Whitaker, Jessica 4) Plan, Sarah 
 
Girls 4x200 Meter Relay
 ================================================================================
 School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Palmyra 'A' 1:52.50 1:51.06 10 
 1) VanNostrand, Alexis 2) Dietrich, Allie 
 3) Miles, Evie 4) Wheeler, Britnee 
 2 Highland 'A' 1:57.10 1:55.97 8 
 1) Boone, Katelyn 2) Sparks, Kelsey 
 3) Whitaker, Jessica 4) Schmidt, Toni 
 3 Camp Point (Central) 'A' 1:56.21 6 
 1) Paben, Shelby 2) Heimann, Caitlin 
 3) Flesner, Keaunna 4) Myers, Malarie 
 4 Monroe City 'A'  1:53.00 1:58.03 5 
 1) Stark, Keshara 2) O'Bryan, Paige 
 3) Murphy, Libby 4) Crager, Olivia 
 5 Knox County R-1 'A'  1:59.00 2:07.56 4 
 1) Bryant, Sam 2) Choate, Carrie 
 3) Miller, Mckaiya 4) Watts, Lacey 
 6 Canton District R-5 'A' 2:40.00 2:08.75 3 
 1) Irvin, Autumn 2) Peterson, Lacey 
 3) Walsh, Josie 4) Roberts, Shelby 
 7 Clark County 'A' 2:20.00 2:10.53 2 
 1) Roberts, Kailey 2) Brennan, Megan 
 3) Gray, Abi 4) Carter, Taylor 
 -- Mendon (Unity) 'A' 2:12.00 DQ 
 1) Murphy, Whitney  2) Brackensick, Samantha 
 3) Davis, Lynsey 4) Mast, Katie 
 
Girls 4x400 Meter Relay
 ================================================================================
 School  Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Mark Twain 'A' 4:27.00 4:21.43 10 
 1) Brolaski, Sam 2) Keil, Alissa 
 3) Grossmann, Kenzie 4) Cole, Alicia 
 2 Palmyra 'A' 4:25.50 4:24.92 8 
 1) Serbin, Katie 2) Rees, Olivia  
 3) Hooper, Megan 4) Miles, Evie 
 3 Camp Point (Central) 'A' 4:26.70 4:25.03 6 
 1) Heimann, Caitlin 2) Paben, Shelby 
 3) Myers, Malarie 4) Flesner, Keaunna 
 4 Knox County R-1 'A' 4:40.00 4:35.48 5 
 1) Cahalan, Kelsey 2) Hustead, Mac 
 3) Hinkle, Kathleen  4) Howerton, Suzanne 
 5 Highland 'A' 4:44.00 4:40.50 4 
 1) Boone, Katelyn 2) Murphy, Laura 
 3) Schmidt, Toni 4) Plan, Sarah 
 6 Clark County 'A' 4:58.00 4:44.94 3 
 1) Brennan, Megan 2) Gray, Abi 
 3) Carter, Taylor 4) Roberts, Kailey 
 7 Monroe City 'A' 4:40.00 4:51.10 2 
 1) Burns, Roberta 2) Denish, Heidi 
 3) Hendrix, Ashlyn 4) O'Bryan, Paige 
 8 Mendon (Unity) 'A' 5:23.00 5:13.85 1 
 1) Mast, Katie 2) Tallcott, Rebekah 
 3) Rabe, Shannon 4) Mittemeyer, Sarah 
 
Girls 4x800 Meter Relay
 ================================================================================
 School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Mark Twain 'A'  10:12.00 10:17.49 10 
 1) Brolaski, Sam 2) Keil, Alissa 
 3) Stuart, Taylor 4) Cole, Alicia 
 2 Palmyra 'A'  10:45.00 10:34.66 8 
 1) Serbin, Katie 2) Rees, Olivia 
 3) Ragar, Madison 4) Hinkle, Katee 
 3 Marion County 'A' 11:10.00 10:40.64 6 
 1) Plunkett, Randi Lee 2) Hales, Victoria 
 3) Spratt, Kaelyn 4) Johnson, Destiny 
 4 Camp Point (Central) 'A' 10:52.00 10:42.28 5 
 1) Breunger, Stephanie 2) Miller, Emily 
 3) Myers, Malarie 4) Heimann, Caitlin 
 5 Monroe City 'A' 11:00.00 11:06.25 4 
 1) Bichsel, Kara  2) O'Bryan, Paige 
 3) Albus, Leah 4) Saunders, Anna 
 6 Knox County R-1 'A' 11:40.00 11:25.78 3 
 1) Cahalan, Kelsey 2) Hinkle, Kathleen 
 3) Hustead, Mac 4) Howerton, Suzanne 
 7 Clark County 'A' 14:30.00 11:32.10 2 
 1) Streit, Morgan 2) Johnson, Stephanie 
 3) Washburne, Kelsey 4) Yates, kailynn 
 8 Highland 'A' 12:35.00 12:29.00 1 
 1) Adams, Heather 2) King, Veronica 
 3) Gerveler, Abbey 4) Sparks, Jennifer 
 
Girls High Jump
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Hooper, Megan Palmyra 5-04.00 5-02.00 10 
 2 Plunkett, Randi Lee Marion Count 4-08.00 5-00.00 8 
 3 Roberts, Kailey Clark County 4-06.00 4-10.00 6 
 4 Elliott, Lindy Monroe City 4-10.00 4-08.00 5 
 5 Rush, Rachel Mendon (Unit 4-06.00 4-06.00 2 
 5 Flesner, Keaunna  Camp Point ( 4-10.00 4-06.00 2 
 5 McElvain, Sky Palmyra 4-08.00 4-06.00 2 
 5 Flesner, Erin Camp Point ( 4-08.00 4-06.00 2 
 5 Whitaker, Jessica  Highland 4-10.00 4-06.00 2 
 10 Gudehus, Devin Knox County 4-04.75 4-04.00 
 10 Bringer, Morgan Highland 4-08.00 4-04.00 
 10 Hendrix, Ashlyn Monroe City 4-08.00 4-04.00 
 13 Carter, Taylor Clark County 4-04.00 4-00.00 
 13 Ryan, Samantha Canton Distr 4-05.00 4-00.00 
 
Girls Long Jump
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Spalding, Carly Monroe City 17-11.00 16-09.00 10 
 2 O'Leary, Jenna Palmyra 13-08.00 15-03.50 8 
 3 Rush, Rachel Mendon (Unit 13-01.00 15-03.00 6 
 4 Bross, Emily Palmyra 14-10.00 15-02.00 5 
 5 Mundy, Kiette Monroe City 15-00.50 14-02.50 4 
 6 Myers, Malarie Camp Point ( 15-06.00 13-10.00 3 
 7 Stewart, Elle Clark County 13-08.00 13-07.00 2 
 8 Brennan, Megan Clark County 12-08.00 13-06.50 1 
 9 Murphy, Laura Highland 13-08.00 13-03.00 
 10 Adams, Keli Highland 13-09.00 13-02.00 
 11 Hodges, Erika  Mark Twain 12-06.00 12-05.00 
 12 Hodges, Rebekah Camp Point ( 12-09.00 12-00.00 
 
Girls Triple Jump
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Sparks, Kelsey Highland 31-04.00 31-05.00 10 
 2 Grossmann, Kenzie Mark Twain 32-00.00 31-04.00 8 
 3 Rush, Rachel Mendon (Unit 31-07.00 31-02.50 6 
 4 Bichsel, Kara Monroe City 32-00.00 30-06.00 5 
 5 Hendrix, Ashlyn Monroe City  30-08.00 29-11.00 4 
 6 Rees, Olivia Palmyra 30-03.00 29-07.00 3 
 7 Brennan, Megan Clark County 28-00.00 26-11.50 2 
 8 Martin, Jamie Palmyra 27-06.00 26-08.50 1 
 9 Lay, Ashlynn Highland 26-08.00 25-09.50 
 -- Coggeshall, Lydia Camp Point ( 26-06.00 DQ 
 -- Miller, Emily Camp Point ( 26-06.00 DQ 
 -- Harrison, Tressa Clark County 25-00.00 DQ 
 -- Spratt, Kaelyn Marion Count 28-00.00 DQ 
 -- Hodges, Erika Mark Twain 26-08.00 DQ 
 
Girls Shot Put
 ================================================================================
 Name Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Herron, Andrea Monroe City 36-04.50 36-02.00 10 
 2 Stansberry, Elizabeth Palmyra 33-10.00 33-02.00 8 
 3 Williams, Carley Highland 31-11.00 32-08.50 6 
 4 Murphy, Libby  Monroe City 32-04.00 31-08.00 5 
 5 Edmondson, Chelsea Clark County 33-00.00 31-05.25 4 
 6 Johnson, Alura Palmyra 30-03.00 28-05.50 3 
 7 Murphy, Whitney  Mendon (Unit 25-00.00 28-01.75 2 
 8 Barnes, Kyley Mark Twain 28-09.00 27-09.00 1 
 9 Gudehus, Devin Knox County 28-06.00 27-02.50 
 10 Harris, Megan Clark County  28-00.00 27-00.50 
 11 Thomas, Cierra Mark Twain 27-06.00 26-00.25 
 12 Williams, Miranda Highland 27-04.00 24-08.00 
 13 Jackson, Amber Mendon (Unit 23-00.00 21-10.00 
 14 Rarick, Katy Canton Distr 21-00.00 21-03.50 
 15 Mayes, Kendall Camp Point ( 21-00.00 19-07.50 
 16 Kaylor, Kenzie Knox County 18-00.00 18-01.25 
 -- Spratt, Karlie  Marion Count 22-00.00 DQ 
 -- Coggeshall, Lydia Camp Point ( 29-05.00 DQ 
 
Girls Discus Throw
 ================================================================================
 Name  Year School Seed Finals Points
 ================================================================================
 1 Stansberry, Elizabeth Palmyra 98-09 105-02 10 
 2 Johnson, Alura Palmyra 93-04 91-05 8 
 3 Edmondson, Chelsea Clark County 83-00 87-04.50 6 
 4 Winking, Kelly Monroe City 92-04 84-03 5 
 5 Herron, Andrea Monroe City 77-01 80-09 4 
 6 Tallcott, Rebekah Mendon (Unit 78-00 79-09 3 
 7 Williams, Carley Highland 79-05 74-07 2 
 8 Anderson, Kelsey Clark County  70-00 73-08 1 
 9 Coggeshall, Lydia Camp Point ( 73-06 69-03.50 
 10 Rarick, Katy Canton Distr 58-02.25 64-06 
 11 Gudehus, Devin Knox County 65-00 59-04.50 
 12 Morales, Norma Knox County 50-00 56-07 
 13 Brackensick, Samantha Mendon (Unit 55-00 54-06 
 14 Gooding, Rylee Mark Twain 54-06 53-03 
 15 Grossmann, Kenzie  Mark Twain 74-08 53-01 
 16 Clay, Danessa Highland 59-06 50-10.50 
 17 Sprenger, Lauren Camp Point ( 55-06 45-11 
 -- Spratt, Karlie Marion Count 53-00 DQ 

 

You must be logged in to post a comment Login